Zajęcia praktycznie na symulatorze. Studenci uczyli się prawidłowej i bezpiecznej pracy kombajnem do zbioru kukurydzy, pszenicy i soi. Prezentowany symulator, udostępniony przez producenta firmę John Deere, wzbudził zachwyt perfekcyjnym odzwierciedleniem warunków rzeczywistych i przejrzystym interfejsem. Każdy miał możliwość powtarzania manewrów: koszenia, wyładunku, obsługi technicznej, przejazdów transportowych i w ten sposób dobrze przygotować się do sprawdzianu praktycznego.

Zajęcia praktyczne na hali maszyn. Studenci mieli okazję zapoznać się z możliwościami stosunkowo mało znanego na polskim rynku urządzenia diagnostycznego Jaltest Tractor Test. To produkowane w Hiszpanii urządzenie pozwala na diagnostykę komputerowa blisko 40 marek ciągników rolniczych, a w tym również najnowszych modeli ciągników Ursus. Podczas zajęć zaprezentowano możliwości urządzenia w zakresie podglądu na żywo parametrów pracy podzespołów ciągnika, zarówno w formie prezentacji wartości liczbowych, jak i w postaci wykresów. Większość czasu zajęć poświęcono jednak testom diagnostycznym silnika ciągnika John Deere 6430 Standard. Miedzy innymi, za pomocą ww. urządzenia, przeprowadzono pośrednią ocenę szczelności cylindrów oraz ocenę ich sprawności.

Zajęcia praktyczne w gospodarstwie G. R. Marcin Wojciechowski w miejscowości Szczepankowo. Znajduje się tam wybudowana dwa lata temu obora. Konstrukcja drewniana firmy Wolf, zgarniacze obornika GEA, dwa roboty udojowe Astronaut A4 oraz robot do podgarniania paszy Juno firmy Lely.

Zajęcia praktyczne w firmie Alima Bis w Środzie Wielkopolskiej.